Gastroheal 6 kg

Věrnostní sleva S PROGRAMEM GASTROHEAL 1840 Kč
GASTROHEAL2

GRANULOVANÉ doplňkové krmivo, které bylo speciálně vyvinuto pro koně s výskytem žaludečních vředů - EGUS.

Tento unikátní produkt obsahuje složky, které jsou určeny k cílené regeneraci a ochraně žaludeční sliznice. Ve sníženém dávkování je dobrou prevencí, jak žaludečním vředům předcházet i vzhledem k častému výskytu recidiv. Program GastroHeal s výhodnějšími podmínkami pro diagnostikované koně OPAKOVANĚ po dobu 1 roku. 

Na našem webu ZDE    ikona žaludek

Můžeme doručit do:
25.6.2024
1 990 Kč / ks 66 Kč / 200 g
Skladem

GastroHeal je komplexní, GRANULOVANÉ doplňkové krmivo s nízkým alergenním potenciálem, určené pro koně s výskytem gastroduodenálních ulcerací - EGUS - Equine Gastric Ulcer Syndrome.

Gastroduodenální ulcerace mohou postihnout všechny věkové kategorie i plemena koní. Nejvíce jsou spojovány s výkonnostními koňmi, ale i u nevýkonnostních koní i hříbat se vředová choroba žaludku vyskytuje i jako možný důsledek jiného onemocnění.

Erozivní a ulcerózní onemocnění žaludku koní rozdělujeme podle: klinických příznaků, lokalizací, rozsahu, změnou sliznic na:
EGGD - Equine Glandular Gastric Disease - výskyt erozí a ulcerací na glandurální - žláznaté s.ž. - příčina neznámá
ESGD - Equine Squamous Gastric Disease - výskyt erozí a ulcerací na skvamózní - nežláznaté s.ž. - primární a sekundární
K ulceracím dochází také v duodenu, které je postiženo zánětem (duodenitida) a v jícnu (ezofageální ulcerace).

Rizikové faktory nežláznaté, žláznaté a duodenální sliznice:

 • krmná dávka s vysokým obsahem škrobu 
 • nadměrné množství koncentrovaných krmiv
 • dlouhodobá medikace NSAID - nesteroidní antiflogistika
 • důsledek jiného onemocnění, dlouhodobá léčba, rekonvalescence
 • nerovnováha mezi ochrannými x agresivními faktory působící na sliznici žaludku
 • přerušované krmení - dlouhá časová prodleva mezi jednotlivým podáním krmiva
 • stresové faktory: odstav, transport, intenzivní trénink, stádový stres, omezení pohybu

Diagnostika a přímé potvrzení:

 • anamnéza
 • celkové posouzení příznaků - kolikové obtíže, změny postoje, časté lehání,
 • neochota k práci, ošívání se, skřípání zubů, intolerance zátěže, špatná krmitelnost
 • Gastroskopické - endoskopické vyšetření vyšetření, které zjistí, lokalizaci, rozsah změn na sliznici

Terapie:

 • přímé posouzení  
 • nasazení terapeutického protokolu
 • režimové opatření, vedoucí ke zlepšení komfortu koně

GastroHeal je doplňkové krmivo, které lze doporučit v terapeutickém plánu veterinárního lékaře. Je určeno pro komplexní podporu žaludku prostřednictvím surovin, které se podílejí na ochraně a regeneraci žaludeční sliznice. Specifický komplex živin, podporuje funkci celého trávicího traktu, včetně zadního střeva.

Gatroheal poskytuje možnost, jak vašemu koni s tímto bolestivým onemocněním a diskomfortu ulevit.
Program GastroHeal ZDE

Bezpečný pro hříbata, březí a laktující klisny.
Neobsahuje látky pozitivní na doping. Není v rozporu z pravidly FEI.

Uhličitanové formy zvápenatělých řas působí na neutralizaci přebytečných, žaludečních kyselin s vlastností prodlouženého pufrovacího účinku v kyselém prostředí.

Aminokyselinový komplex - významný zdroj energie pro cílenou obnovu buněk trávicího traktu. Podílí se na zachování celistvosti žaludeční sliznice a napomáhá hojení ulcerózních lézí.

Komplex PectiLec - přírodní sloučeniny rostlinného původu. Obsahují fosfolipidy, včetně fosfatidylcholinu a fosfatidylserinu obsahující mastné kyseliny, které tvoří buněčné membrány a mají další důležité fyziologické role.
S povrchově aktivní vlastností, vytváří hydrofobní bariéru na membránách žaludeční sliznice, na kterých působí jako krátkodobá bariéra proti kyselinám ve skvamózní oblasti žaludku. Zvyšuje stravitelnost tuků před vstupem do zadního střeva, snižuje produkci kyselin z fermentace.

1-3 D ß-glukany z hlívy ústřičné jsou modulátory biologické obrany, které nutričně posilují imunitní odpověď a chrání střevní výstelku účinnou bariérou i proti bakteriální invazi.

Kyselina hyaluronová - glykosaminoglykan vyskytující se v celém organismu. Její role v gastrointestinálním traktu je při opravě tkání mnohostranná.

Alltech Bio-Mos® je vědecky ověřené prebiotikum buněčných stěn kvasinekúčinné při vázání a eliminaci škodlivých patogenních mikroorganismů v gastrointestinálním traktu. Je zdrojem potravy pro „přátelské bakterie GI“ stimulující jejich růst a aktivitu, zlepšují gastrointestinální stabilitu s výraznou podporou imunitního systému. 

Alltech - YEA SACC ®1026 pro podporu přirozené rovnováhy střevní mikroflóry. Probiotické, kvasinkové kultury využívají škodlivé látky způsobující nadměrné překyselení trávicího traktu, vytváří ideální prostředí pro růst a rozmnožování potřebných buněčných mikroorganismů.

Alltech - NuPro® směs kvasničných nukleotidů nepostradatelných koncentrovaných, esenciálních živin fungují jako stavební prvky DNA. Jejich syntéza je nezbytná pro mozek, kostní dřeň a střeva. Vysoce koncentrovaná směs aminokyselin a peptidů s krátkým řetězcem s dobrou stravitelností, se podílí na vývoji imunitního systému, zlepšují trávení, zlepšují regeneraci organismu v rekonvalescenci.

Bylinný komplex - Hippophae Rhamnoides, Spirulina Platensis, schizochytrium limacinum, plantago ovata je neodmyslitelnou součástí doplňkového krmiva.
Obsahuje biologicky aktivní složky s vysokou antioxidační kapacitou. Steroly a sterylglykosidy jsou hlavní složky, které působí příznivě s ochranným účinkem na sliznici žaludku. Silné antioxidanty chrání stabilitu buněčných membrán a snižují regulaci mnoha zánětlivých procesů. Dieteticky rozpustná vláknina ve formě slizu, pro stabilizaci a zlepšení funkce žaludku a tlustého střeva.

Granulovaná forma složení: lupinový protein, lithothamnium calcareum, cukrovarské řízky, lupinová vláknina, marine MgO, komplex PectiLec: pektinlecitin,
aminokyselinový komplex: L-glutamin, L-glycin, L-lyzin, DL-methionin, L-threonin, rakytník řešetlákový, spirulina platensis, schizochytrium limacinum, psyllium - plantago ovata, kyselina hyaluronová, hlíva ústřičná extrakt - 45 % ß -1,3 D glukan, směs tokoferolů, rozmarýnový extakt.
Alltech YEA-SACC ®1026, Alltech Bio-Mos, Alltech NuPro. 


Zootechnické doplňkové látky v kg: látky zvyšující stravitelnost, stabilizátory střevní flóry:
Saccharomyces cerevisiae CBS 493,94 – 8,7x109CFU/1 kg.


Nutriční doplňkové látky v kg: vitaminy: vitamin E (jako alfatokoferol): 2 500 mg, tokoferol 100 mg.
Analytické složky: vápník - Ca - 3,09 %, hořčík - Mg - 2,71 %, fosfor - P - 0,42 %, sodík - Na - 0,28 %,
protein 28 %, tuk 7,8 %, vláknina 7,5 %, škrob 3,02 %.


Dávkování pro koně o hmotnosti 550 – 600 kg – 200 g denně.

Při potvrzené diagnóze jako součást terapeutického protokolu veterinárního lékaře po dobu 4 - 8 týdnů. V případě užívání veterinárních léčiv na žaludeční vředy (omeprazol, sukralfát), podávejte v krmné dávce s odstupem nejméně 30 min. až 1 hodiny, aby nedošlo ke snížení biologické účinnosti a vstřebání léčiv. Nebo dle doporučení veterinárního lékaře.

Granulovaná forma: velikost granulí 3 a 4 mm. Denní dávku 200 g rozdělte dle četnosti krmení.

V průběhu závodní sezóny denní dávka: 50 - 100 g denně, rozdělte dle četnosti krmení bez omezení.

Krmivo lze podávat souběžně s mineralizovaným krmivem a olejnatou složkou. Pro staré, bezzubé, dušné koně rozmíchané ve vodě, ve formě vysoce viskózní kaše.

Doporučené podání mimo terapeutický protokol:

 • v průběhu odstavu hříbat
 • při plánovaném transportu koní
 • po operačních výkonech i v průběhu rekonvalescence
 • při podávání vysokého množství koncentrovaných krmiv
 • při zvýšeném požadavku na fyzickou i psychickou výkonnost koně
 • při stresových situacích způsobených ze závislosti na koních nebo ve stádě

Doplňkové krmivo bez dopingu, v souladu s pokyny FEI. Lze použít při soutěžích.
Balení:
6000 g


 

Kategorie: TRÁVÍCÍ APARÁT
5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
GV Avatar autora | 8.12.2023
Gastroheal má výhodu granulek, kobyla je velmi dobře přijímá. Používám v rámci prevence i jako léčebnou kůru (na plné dávce) v době podzimu, stresu jako převoz apod. S účinkem jsem spokojená, kobyla je klidnější a zmizela citlivost na palpaci.
5
EV Avatar autora | 7.4.2023
Podávám krátce, vypadá nadějně
5
V Avatar autora | 28.3.2023
Mám velice citlivou kobylku s výskytem žaludečních vředů, díky doplňkovému krmivu GastroHeal cítím skoro okamžité zlepšení. Milé překvapení bylo, že toto doplňkové krmivo je už v granulované formě. Doporučuji!
5
Avatar autora | 7.3.2023
+ Koníkovi prospiva