Dromy Magnesium B

Novinka Tip Věrnostní sleva
Magnesium BI

100 denních dávek esenciálního hořčíku, vitaminů skupiny B, pro cílenou podporu energetického metabolismu, omezení stresových reakcí, snížení únavy a vyčerpání.

Můžeme doručit do:
20.6.2024
469 Kč / ks 5 Kč / 10 g
Skladem

Hořčík je nepostradatelný esenciální minerál, který má v organismu vašeho koně specifické vlastnosti. Prostřednictvím různých klíčových enzymů zasahuje do celkového metabolismu v organismu, přeměny základních živin - bílkovin, tuků a sacharidů a dalších fyziologických procesů - vazomotorický tonus, normální srdeční rytmus, srážení krve, přenos nervových vzruchů, mineralizaci kostí a zubů, aktivní transport iontů vápníku a draslíku přes buněčné membrány. Každá buňka v organismu má nějakou specifickou funkci, na které se hořčík podílí nebo je její součástí. 

Vitaminy skupiny B jsou vodorozpustné vitaminy. Koně jsou schopni produkovat určité množství těchto vitaminů pro aktuální pokrytí svých potřeb, protože si je nemohou ukládat ve svých tkáních. Přestože velká část produkce vitaminů B závisí na mikroflóře bakterií v zadním střevě, existují různé vnější a vnitřní faktory, které mohou tuto produkci ovlivnit.
VITAMINY_B

Kdy využít Magnesium B?

U koní všech kategorií s deficitem hořčíku, pro podporu energetického metabolismu, omezení stresových reakcí, snížení únavy a vyčerpání. Sportovní koně, koně s PSSM se sklony ke křečím, ztuhlosti a výskytem svalového třesu a záškubů, se sníženou chutí k jídlu, ztrátou kondice, pro podporu zadního střeva, starší koně se sníženou schopností vstřebávání živin.

Synergické působení hořčíku (Mg) a vitaminu B6 je pro koně klíčové. Vitamin B6 zvyšuje absorpci hořčíku v buňkách. Bez dostatečného množství vitaminu B6 je hořčík méně účinně využíván.
Svalová kontrakce a relaxace: hořčík je důležitý pro svalovou kontrakci a relaxaci, zatímco vitamin B6 pomáhá tělu hořčík plně využít. Hořčík je nezbytný pro produkci ATP (adenosintrifosfátu), který je hlavním zdrojem energie. Stabilizuje elektrickou aktivitu v nervových buňkách a zajišťuje přenos signálů do svalů. Vitamin B6 je kofaktorem enzymatických reakcí zapojených do tvorby neurotransmiterů a nervových signálů spouštějící svalové kontrakce a relaxace.
Energetický metabolismus: oba prvky jsou součástí metabolismu sacharidů, tuků a bílkovin, nezbytných k produkci energie. Vitamin B6 je kofaktorem v mnoha enzymatických reakcích, které hořčík zahrnují.
Metabolismus glukózy: hořčík je nezbytný pro správný metabolismus glukózy a produkci ATP, energii ve svalových buňkách, zejména u koní s PSSM, kteří mají problémy s ukládáním a využitím glykogenu.

Funkce nervového systému: hořčík a vitamin B6 jsou důležité pro správnou funkci neurotransmiterů jako je serotonin a dopamin, které ovlivňují stresovou reakci, psychiku a kognitivní funkce. Chrání nervový systém proti "předráždění" a zamezují křečím a záškubům.
Snížení svalové únavy: pomáhá snižovat akumulaci laktátu ve svalech během fyzické aktivity, snižuje svalovou únavu a bolest. Vitamin B6 podporuje produkci hemoglobinu, který zajišťuje přenos kyslíku do svalů, zlepšuje jejich výkon a snižuje únavu.
Kardiovaskulární zdraví: hořčík a vitamin B6 přispívají k regulaci krevního tlaku a srdečního rytmu. Vitamin B6 pomáhá při syntéze hemoglobinu a regulaci homocysteinu. Hořčík podporuje uvolňování cév a pomáhá předcházet hypertenzi.

Doplňkové krmivo pro koně – složení: oxid hořečnatý, premix vitaminů skupiny B.
Analytické složky v kg: hrubý popel: 98,3 %, hořčík 49,9%.
Nutriční doplňkové látky v 1 kg: vitaminy: vitamin B1 thiamin - 1 500 mg,  vitamin B2 riboflavin - 1 000 mg, vitamin B3 niacin - 1 200 mg,
vitamin Bkyselina pantotenová - 1 400 mg, vitamin B6 pyridoxin -1 400 mg,
vitamin B12 kobalamin - 3 mg.

Dávkování pro koně o hmotnosti 550 – 600 kg:
10 g denně do krmné dávky.

Balení: 1000 g - 100 denních dávek.

Kategorie: Pro koně

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: