Dromy Myco-VET 1,5 kg

Doplňkové krmivo s vyvazovačem mykotoxinů Alltech - Mycosorb Equine A+, probiotiky Alltech - YEA SACC ®1026, při problémech dýchacího aparátu, zvýšené náchylnosti k onemocnění, u kolikových obtíží, při podezření na výskyt plísní a toxinů v krmivu.

Můžeme doručit do:
21.5.2024
781 Kč / ks 26 Kč / 50 g
Skladem

Myco-Vet je doplňkové krmivo určené k eliminaci mykotoxinů, jedů produkovaných plísněmi, které se vyskytují v krmivech.

Obsahuje nejnovější generaci vyvazovače mykotoxinů Alltech Mycosorb Equine A+který z organismu nevyvazuje vitaminy ani minerální látky.
Při průchodu trávicím traktem na sebe navazuje pouze polární tak i nepolární mykotoxiny a tím zabraňuje jejich absorpci z trávicího traktu do cévního řečiště. Navázané mykotoxiny jsou vyloučeny trusem.

Probiotické mikroorganismy s živou, kvasinkovou kulturu Alltech - YEA SACC ®1026, podporují obnovu přirozené rovnováhy střevní mikroflóry. Využívají škodlivé látky způsobující nadměrné překyselení trávicího traktu a tím vytváří ideální prostředí pro růst a rozmnožování potřebných buněčných mikroorganismů, které zajišťují trávení a vstřebávání živin z krmné dávky.

Doporučujeme užívat: při podezření na výskyt plísní a toxinů v krmivu, při problémech dýchacího aparátu, při zvýšené náchylnosti k onemocněníu kolikových obtíží, při snížení výkonu a příjmu krmiva, při diagnostikované mykóze vzdušných vaků, při ztrátě tělesné kondice.

Mykotoxiny jsou toxické substance produkované plísněmi, které mají nepříznivý vliv na celý organismus. Jejich výskyt je nejčastěji v krmných surovinách, jakými jsou: seno, jádro, granule, olejniny, podestýlka, zelenina, ovoce i pastva.

Mykotoxikózy – (otrava mykotoxiny), způsobují poruchy obranyschopnosti organismu a nedostatečnou obranu a odpověď imunitního systému. I když není plíseň vizuálně a čichově patrná, krmivo může být kontaminováno. Negativní účinky mykotoxinů, které kůň přijímá v krmné dávce, se nemusí projevit, jejich účinek se navzájem násobí a mohou vést k poškození vnitřních orgánů. Odstranění mykotoxinu z krmiva je v běžných podmínkách prakticky nemožné. S ohledem na chemickou sloučeninu mykotoxinů a různorodost i kvalitu krmiva, je nezbytné eliminovat rizika mykotoxikóz.

Doplňkové krmivo složení: Alltech Mycosorb Equine A +, Nigella sativa - černý kmín, klinoptilolit, ostropestřec semeno.
Zootechnické doplňkové látky v 1 kg: látky zvyšující stravitelnost, stabilizátory střevní flóry:
Alltech - YEA-SACC ®1026 Sacharomyces cerevisiae ®1026 5 x 1010CFU/kg.

Analytické složky v kg: protein: 25,2 %, vláknina: 4,5 %, tuky 9,1 %, škrob 8,2 %, sacharóza 1,4 %,  
vápník Ca 0,4 %,  sodík Na 0,1 %, fosfor P 0,9 %.


Dávkování: 25-50 g denně do krmné dávky, pro koně o hmotnosti 550 - 600 kg.

Balení: 1500 g

 

Kategorie: DÝCHACÍ APARÁT
5
4x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
EK Avatar autora | 1.4.2024
Zatím je brzy na nějaké hodnocení, ale koupila jsem na základě doporučení z jiné stáje, tak uvidíme
4
Avatar autora | 10.12.2022
+ funguje koníkovi je líp
- našim mlsounům nechutná, ale kamarádky koně ho žerou dobře

5
Avatar autora | 15.2.2022
+ Vyvazuje pouze špatné látky, ne vitamíny

5
Avatar autora | 27.4.2021
+ Produkt máme poprvé, ale zdá se, že zabírá velmi rychle