Jitrocelový sirup 1 l

Věrnostní sleva
jitrocel

Bylinný sirup pro koně, psy a kočky, s obsahem vitaminu C pro problémy horních cest dýchacích.

Můžeme doručit do:
23.7.2024
480 Kč / ks 14 Kč / 30 ml
Skladem


Jitrocelový sirup je přírodní prostředek pro koně obsahující komplex biologicky aktivních látek určených pro problémy horních cest dýchacích.

Je vyroben tradičním způsobem z extraktu listů jitrocele kopinatého (Plantago lanceolata). Léčivá bylina, působící proti kašli má protizánětlivé a antibiotické účinky,  díky přítomností glykosidu aukubinkterého se využívá i k léčbě vředových chorob žaludku, dvanáctníků i tlustého střeva.

Hlavní použití: přítomnost slizových látek působí pozitivně proti kašli. Tyto látky mají ochranné a sekretolytické účinky a současně zmírňují podrážděnou slizniciZevně při hojení ran a povrchových zánětech pokožky. Takto působí pouze tekuté extrakty připravené za studena, nebo čerstvá šťáva z listů.

Jitrocelový sirup obsahuje vysoký podíl jitrocelového extraktu & vitamin CPro svou širokou působnost se využívá především na problémy horních cest dýchacích. Jitrocelový sirup je osvědčený prostředek při léčbě i prevenci. Účinné látky snižují vazkost hlenu a napomáhají jeho odstranění.
Sirup usnadňuje vykašlávání, ztekucuje husté hleny, zklidňuje podrážděnou sliznici dýchacích cest a zmírňuje tak dráždění ke kašli.
S mírným protizánětlivým účinkem působí protizánětlivě, snižuje intenzitu kašle, působí antisepticky i dezinfekčně. V kombinaci s vitaminem C podporuje imunitní systém organismu, zvyšuje obranyschopnost a odolnost vůči infekcím, zejména virovým.

Doporučujeme užívat při: podpůrná léčba katarů horních cest dýchacích (zmírňuje dráždění ke kašli, podporuje vykašlávání a uvolňuje hleny), zánětlivých změn sliznice dutiny ústní.

Doplňkové krmivo pro koně psy a kočky - složení:  
glukozofruktozový sirup, jitrocel kopinatý stand. extrakt - 28 000 mg, vitamin C 20 000 mg, kyselina citrónová.

Dávkování v případě prevence 1x denně po dobu 14 dnů.

Doporučené dávkování:
30 - 50 ml na den pro koně o hmotnosti 550 - 600 kg.

Dávkování pro psa o hmotnosti 15 - 20 kg: 
k prevenci 5 ml denně, 
ke zlepšení kondice: 3 x 5 ml denně.

Dávkování pro kočku o hmotnosti 5 kg: 2,5 - 5 ml denně. 

Balení: 1000 ml.

 

 

Kategorie: DÝCHACÍ APARÁT
5
7x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 20.10.2022
+ používám dlouhodobě, dobrý na kašel i jako prevence

5
HR Avatar autora | 19.9.2022
Sirup jsem začala kupovat minulý rok, kdy naše labradorka dostala kašel a nebyla to asi ojedinělá záležitost, mělo to hodně pejsků, které znám. V lékarně jsem narychlo koupila jitrocelový sirup, který složením nevadí pejskům a hned jsem hledala sirupy pro psy. Dromy nás vždycky zachrání, tady ho kupuji ve velkém balení a podávám i preventivně....