GastroAkut 2 kg

Věrnostní sleva
Gastroakut kybl

Doplňkové krmivo při výskytu akutních průjmů, dyspepsií a různých intoxikací, zvýšené plynatosti, dysmikrobiídalších poruchách trávení.

Můžeme doručit do:
23.7.2024
475 Kč / ks 48 Kč / 150 g
Skladem

Gastro Akut je cílené doplňkové krmivo a první pomoc při výskytů akutních průjmů různého původu.
Obsahuje aktivní uhlí + huminové látky s velkou adsorpční kapacitou. Je vhodné jak pro nutriční, tak terapeutické využití u všech kategorií koní. 

Poruchy trávení, mezi které řadíme i průjmová onemocnění mohou mít různé příčiny. Často je průjem způsoben behaviorálními faktory, stresem z různých změn, náhlými změnami v krmné dávce, jarní pastvou, hierarchií ve stádě, nahromaděním písku ve střevech, výskyt parazitů, reakcí na léčiva - ATB nebo odčervení.

Vážnější poruchy trávení mohou vznikat v důsledku jiných onemocnění, u kterých můžeme pozorovat zvýšenou plynatost, kotwasser, s projevy dysmikrobiedyspepsieintoxikaceDůležitou funkcí tlustého střeva koní je regulovat množství vody absorbované v těle, a proto se zažívací potíže mohou projevit i změnami v počtu a konzistenci stolice.

GastroAkut s účinnou kombinací surovin:

Aktivní uhlík + huminové látky se super-adsorpčním povrchem, pomáhají snižovat závažnost průjmových stavů a urychlují regeneraci střevní sliznice. Díky svým schopnostem ochranného filmu a vazbou látek anorganického původu, především těžkých kovů, toxinů a jiných jedovatých sloučenin, eliminují sekundární metabolity a omezují růst patogenních mikroorganismů, které mohou ohrožovat zdraví vašeho koně. Tyto látky jsou následně vylučovány trusem,  pomáhají stabilizovat trávicí systém.

Alltech Bio-Mos®  vědecky ověřené prebiotikum z buněčných stěn kvasinek. Působí na regeneraci buněk a zabraňuje ulpívání enteropatogenních bakterií na střevní sliznici. Slouží jako zdroj potravy pro "přátelské bakterie GI," stimulující jejich růst a aktivitu. Tím významně zlepšuje gastrointestinální stabilitu a poskytuje výraznou podporu imunitnímu systému s prebiotickým účinkem na tlusté střevo.

Alltech - YEA SACC®1026 je speciálně navržen pro podporu přirozené rovnováhy střevní mikroflóry.
Probiotické kvasinkové kultury využívají škodlivé látky způsobující nadměrné překyselení trávicího traktu. Vytvářejí ideální prostředí pro růst a rozmnožování potřebných buněčných mikroorganizmů.

Alltech - NuPro® je přírodní směs koncentrovaných nukleotidů, které jsou nezbytnými a nepostradatelnými esenciálními živinami. Účinně podporují fungování orgánů, které jsou závislé na rychlém dělení buněk.  Jde především o buňky imunitního systému, trávicího traktu a jater. Kromě nukleotidů obsahuje NuPro® ß-glukany a ß-mannany, nejúčinnější přírodní imunomodulátory, které jsou dobře stravitelné a přispívají k rozvoji imunitního systému. Současně podporují trávení a celkově zlepšují regeneraci organismu v období rekonvalescence.
L- Glutamin
aminokyselina, která je významným zdrojem energie pro cílenou obnovu buněk trávicího traktu. Hraje klíčovou roli při udržení celistvosti žaludeční sliznice a podporuje hojení ulcerózních lézí.

komplex je nezbytný zejména pro střevní sliznici v období dlouhodobého stresu, kdy dochází k vyčerpání zásob všech vitaminů B. Má klíčovou roli při udržení energetického metabolismu a optimálních funkcí imunitního systému.

Bylinný komplex: psyllium osemení, dubová kůra a chia semena jsou nedílnou součástí doplňkového krmiva. Obsahují biologicky aktivní látky, které podporují regeneraci trávicího traktu. Díky dieteticky rozpustné vláknině mají výborné hydrofilní vlastnosti. Tato vláknina váže přebytečnou vodu a vytváří lehce stravitelný gel, který vytváří podmínky pro regeneraci sliznic.

Doplňkové krmivo pro koně složení: koncentrát fibrilovaných vláken, rostlinné dřevěné uhlí,  leonardit, lithothamnium zvápenatělé mořské řasy, Alltech Bio-Mos, Alltech NuPro, psyllium semeno jitrocele - Plantago pallium, oligosacharid rozpustná prebiotická vláknina krátkořetězcových fruktooligosacharidů, dubová kůra, chia semena, kokosový tuk, rozmarýnový extrakt Co2.

Zootechnické doplňkové látky v 1 kg: látky zvyšující stravitelnost, stabilizátory střevní flóry: 
YEA-SACC ®1026 - Sacharomyces cerevisiae ®1026  1,67 x 1010  CFU/kg.
Nutriční doplňkové látky v 1 kg: vitaminy: vitamin Bthiamin - 375 mg,  vitamin B2 riboflavin - 250 mg, vitamin B3 niacin - 300 mg,
vitamin Bkyselina pantotenová - 350 mg, vitamin B6 pyridoxin - 100 mg, vitamin B12 kobalamin - 0,75 mg.
Aminokyseliny:  L-glutamin 10 000 mg.

Analytické složky v kg: vláknina 55,1 %, protein 11,6 %, tuk 2,61 %, popel 10,2 %, Ca 2, 61 %, P 0,2 %, Na 0,15 %, škrob 3,4 %, cukry 0,55 %.

Doporučené dávkování pro koně o hmotnosti 550 - 600 kg:
Prevence jarní pastvy, plánované změny v krmné dávce, psychická zátěž, přesun, odstav:
100 g denně do krmné dávky možné rozdělit na 1/2 .

Akutní průjmové stavy, součást terapeutického protokolu veterinárního lékaře, kotwasser, schvácení z jarní pastvy, překrmení jádrem, ranná laminitida, intoxikace200 g na den do krmné dávky možné rozdělit na 1/2 .

Upozornění: Gastro Akut může snižovat vstřebávání jiných perorálně podávaných léčiv, minerálů a vitaminů, proto musí být mezi užitím přípravku a jiných léků dodržen interval alespoň dvou hodin. Neobsahuje cukr, umělá barviva a dochucovadla, škrob a konzervační látky.

Doplňkové krmivo bez dopingu, v souladu s pokyny FEI. Lze použít při soutěžích.
Balení: 2000 g

Kategorie: TRÁVÍCÍ APARÁT
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
IV Avatar autora | 28.12.2023
Spokojenost pomohl nám. Gastroakut rychle zabral na vážný průjem u mého koně. V krmivu jej snědl bez problémů.