Rakytníkové výlisky 1 kg

Šetrně sušené rakytníkové výlisky se semeny
jsou podporou z přírody pro zdravé trávení,
imunitní systém, dýchací cesty,
srst a pokožku. 

Můžeme doručit do:
20.6.2024
299 Kč / ks 15 Kč / 50 g
Skladem

Rakytník je pro koně i psy přírodním doplňkem zejména pro podporu v oblasti trávení, imunitního systému, dýchacích cest, pro zlepšení kvality srsti a pokožky.

Šetrně sušená dužnina se semeny obsahuje mimořádné množství aktivních živin s pozoruhodným profilem antioxidačních sloučenin, které chrání stabilitu buněčných membrán, podílí se na snížení a regulaci mnoha zánětlivých procesů. Antioxidanty z rakytníku blahodárně působí v celém organismu.

Kromě vysokého koncentrátu důležitých vitaminů, obsahuje rakytník jedinečné antioxidanty. Flavonoidy a polyfenoly s ochranou proti oxidativnímu stresu, podporou pro srdce, cévy, imunitní systém a snížení zánětlivých stavů v organismu.

Vláknina z dužniny rakytníku, která je potravou pro prospěšné bakterie v tlustém střevě s pozitivním vlivem na střevní peristaltiku oceníme u chronických stavů trávicího aparátuÚčinně se podílí na snížení rizika zánětlivých stavů sliznic žaludku a střev. Zdravá střevní mikroflóra je nezbytná pro zdravou aktivitu zadního střeva a jeho roli při trávení, absorpci živin a vody. Rakytníková vláknina má nezanedbatelný vliv na snížení hladiny cholesterolu i regulaci cukru v krvi.

Tuk ze semen i dužniny obsahuje kompletní skladbou omega-3, omega-6, omega-7 a omega-9, které jsou účinnou podporou při zánětech sliznic trávicího traktu. Aktivní živiny, vyživují jemné slizniční membrány žaludeční, střevní sliznice i dýchacích cest.

Karotenoidy jsou skupinou pigmentů, které mají řadu pozitivních účinků zejména díky svým silným antioxidantním vlastnostem a schopnosti přeměny na vitamin A, který je nezbytný pro regeneraci a ochranu pokožky i správnou funkci sítnice.

Barvu plodu od oranžové až červené určuje obsah karotenoidů.
Chuť plodů sladší nebo trpčí určuje obsah sacharidů a fenolových sloučenin,
které vykazují značný baktericidní účinek.

Složení: Hippophae rhamnoides - Rakytník řešetlákový - šetrně odšťavený sušený plod se semeny.

Dávkování: denně do krmné dávky.

Pro koně o hmotnosti 550 - 600 kg:
k prevenci: 50 g denně
ke zlepšení kondice: 100 g denně po dobu 2 - 3 měsíců.

Pro psa o hmotnosti 15 - 20 kg:
k prevenci: 4 g denně.
ke zlepšení kondice: 8 g denně, po dobu 2 - 3 měsíců.

Pro kočku 5 kg: 1/2 čajové lžičky denně.

Balení: 1000 g

Kategorie: BYLINKY PRO KONĚ

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: