Rakytník řešetlákový plod 1 kg

Věrnostní sleva
RAKYTNÍK PLOD

Šetrně sušený celý plod rakytníku
je podporou z přírody pro zdravé trávení,
imunitní systém, dýchací cesty,
srst a pokožku. 

Můžeme doručit do:
23.7.2024
331 Kč / ks 10 Kč / 30 g
Skladem

Rakytník je pro koně i psy přírodním doplňkem zejména pro podporu v oblasti trávení, imunitního systému, dýchacích cest, pro zlepšení kvality srsti a pokožky.

Tyto krásné bobule obsahují mimořádné množství aktivních živin s pozoruhodným profilem antioxidačních sloučenin, které chrání stabilitu buněčných membrán, podílí se na snížení a regulaci mnoha zánětlivých procesů. Antioxidanty z rakytníku blahodárně působí v celém organismu.

Kromě vysokého koncentrátu důležitých vitaminů, obsahuje rakytník jedinečné antioxidanty. Flavonoidy a polyfenoly s ochranou proti oxidativnímu stresu, podporou pro srdce, cévy, imunitní systém a snížení zánětlivých stavů v organismu.

Vláknina z dužniny rakytníku, která je potravou pro prospěšné bakterie v tlustém střevě s pozitivním vlivem na střevní peristaltiku oceníme u chronických stavů trávicího aparátuÚčinně se podílí na snížení rizika zánětlivých stavů sliznic žaludku a střev. Zdravá střevní mikroflóra je nezbytná pro zdravou aktivitu zadního střeva a jeho roli při trávení, absorpci živin a vody. Rakytníková vláknina má nezanedbatelný vliv na snížení hladiny cholesterolu i regulaci cukru v krvi.

Tuk ze semen i dužniny obsahuje kompletní skladbou omega-3, omega-6, omega-7 a omega-9, které jsou účinnou podporou při zánětech sliznic trávicího traktu. Aktivní živiny, vyživují jemné slizniční membrány žaludeční, střevní sliznice i dýchacích cest.

Karotenoidy jsou skupinou pigmentů, které mají řadu pozitivních účinků zejména díky svým silným antioxidantním vlastnostem a schopnosti přeměny na vitamin A, který je nezbytný pro regeneraci a ochranu pokožky i správnou funkci sítnice.

Barvu plodu od oranžové až červené určuje obsah karotenoidů.
Chuť plodů sladší nebo trpčí určuje obsah sacharidů a fenolových sloučenin,
které vykazují značný baktericidní účinek.

Složení: Hippophae rhamnoides - Rakytník řešetlákový - šetrně sušený celý plod.

Dávkování: denně do krmné dávky.

Pro koně o hmotnosti 550 - 600 kg:
k prevenci: 50 g denně
ke zlepšení kondice: 100 g denně po dobu 2 - 3 měsíců.

Pro psa o hmotnosti 15 - 20 kg:
k prevenci: 4 g denně.
ke zlepšení kondice: 8 g denně, po dobu 2 - 3 měsíců.

Pro kočku 5 kg: 1/2 čajové lžičky denně.

Balení: 1000 g

 

Kategorie: BYLINKY PRO KONĚ
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
TT Avatar autora | 22.3.2024
Zatím testujeme, líbí se mi, že je to přírodní produkt a má tolika prospěšných "funkcí" :) Fenka ho dlabe bez problémů, přimíchávám jí ho do barfu.
5
Avatar autora | 17.6.2023
+ Cena
+ Kvalita