Vážení zákazníci, velice si Vážíme Vaší přízně a proto dbáme na to, aby jste náš e-shop opouštěli maximálně spokojení. Pro registrované koncové zákazníky nabízíme věrnostní slevy ke každému nákupu. Připravili jsme pro Vás jednoduchý systém "věrnostních slev" na veškeré produkty, ale především velmi zajímavý z hlediska finanční úspory. Aktuální výše věrnostní slevy se zobrazí pouze po přihlášení. Chceteli, využíjte této nabídky a zařaďte se do řad našich spokojených zákazníků.

Acerola

 

Acerola lysá (Malpighia glabra), zvaná také barbadoská třešeň, je druh subtropické rostliny pěstované pro své plody, bohaté na vitamin C. 

Hlavní přínos Aceroly lysé byl objeven v roce 1945.  Plody této tropické třešně obsahují největší přírodní zásoby vitamínu C - kyseliny askorbové.

Plody obsahují 30x více vitaminu C, než pomeranče a přibližně desetkrát více než černý rybíz. 
Z jednoho hektaru se přibližně sklidí 25 tun ovoce, ze kterého se získá asi 2500 l šťávy a z ní asi 500 kg askorbové kyseliny (dehydroaskorbové).
Nejvíce vitamínu C obsahují ještě nezralé zelené plody.
S rozvojem chemické výroby došlo postupně ke zlevnění syntetické kyseliny askorbové a pěstování Aceroly na plantážích začalo být ztrátové.

Acerola představuje jedinečný přírodní zdroj vitaminu C, organických kyselin, bioflavonoidů, betakarotenu, rutinu,
vitaminu A, B1, B2, B5, B6 a minerálních látek, zejména železa, vápníku a hořčíku.

Mechanismus působení vitaminu C v organismu je nepostradatelný pro správné metabolické funkce.
Je důležitý při stavbě svalové hmoty a zároveň i při obnově tkání.
Je zapojen do metabolismu cukrů, tuků, bílkovin a železa.
Zvyšuje odolnost organismu proti infekcím, působí proti volným radikálům a regeneruje vitamín E.
Vitamin C, má antioxidační účinky, to znamená, že napomáhá chránit kyselinu deoxyribonukleovou (DNA),
bílkoviny a lipidy před oxidací volnými radikály.
Je nepostradatelná při syntéze kolagenu, kde hydroxyluje L-prolin, který je důležitý pro správnou funkci nervového systému, zvyšuje obranyschopnost organismu, hlavně během a po zvýšené tělesné námaze, snižuje pocit únavy a hraje rozhodující úlohu v aktivitách mnoha důležitých enzymů. Jeho nezastupitelná funkce je v podpoře absorpce železa a celkové podpoře energetického metabolismu v těle.

Acerolu naleznete v produktu MSM + Acerola, Malpicoll, Balancer BARF v množství které obsahuje 25 000 mg přírodního vitaminu C.

Adresa autora:
Darina Řízková Horáková - za společnost DromyVet s.r.o.


Články a příspěvky jsou před šířením a zveřejňováním chráněny autorským zákonem.