Dromy Lněné výlisky 5 kg

Tip Věrnostní sleva
LNENÉ EXPELERYN

Dietetické doplňkové krmivo pro koně všech kategorií, s obsahem kvalitních proteinů, vlákniny a nenasycených mastných kyselin.
Velikost granulek 7 mm.

Můžeme doručit do:
21.5.2024
428 Kč / ks 4 Kč / 50 g
Skladem

Dromy lněné výlisky, jsou dietetickým zdravým krmivem pro koně všech kategorií, obsahující zdroj nenasycených mastných kyselin omega 3 a vlákninu a další zdraví prospěšné látky.
Rozpustná a nerozpustná vláknina při průchodu trávicím traktem podporuje pasáž zaživatiny. Podílí se na eliminaci překyselení, pracuje ve střevech jako absorbent škodlivých látek. Oba druhy vlákniny mají pozitivní vliv na trávicí aparát a jeho funkci. Nejdůležitější složkou lněného semene je kyselina alfa - linolenovoá (ALA) zařazena do skupiny esenciálních omega n-3 nenasycených mastných kyselin, bez kterých organismus nemůže fungovat.
ALA je zdrojem pro syntézu kyseliny omega n-3 EPA (eikosapentaenové), která má protizánětlivý a antikatabolický efekt a kyseliny omega n-3 DHA (dokosahexaenové), která příznivě zasahuje do metabolismu nervové tkáně. Obě tyto kyseliny jsou součástí buněčných membrán a tkáňových hormonů.
Omega n-3 a n-6 nenasycené mastné kyseliny kyselina linolová a kyselina linolenová, od kterých se odvíjí jejich biologické účinky, zajišťují strukturní integritu buněčných membrán.
Koně podobně jako jiní savci potřebují kyselinu linolovou a kyselinu alfa-linolenovou, jako výchozí surovinu pro další tvorbu fyziologických mastných kyselin. Nedostatek esenciálních mastných kyselin se může projevit snížením obranyschopnosti organismu, změnou pokožky, únavou, poruchou růstu i reprodukce.
Polyfenoly a lignany jsou rostlinné látky vykazující s antivirotické, fungicidní, baktericidní a imunostimulační vlastnosti.

Doporučujeme užívat: celoročně zejména v době přelínávání, při poruchách trávení, v průběhu jarních a podzimních měsíců, pro koně náchylné k tuhnutí svalů (tying-up), pro podporu a detoxikaci organismu, pro regeneraci žaludeční sliznice, u po- kolikových stavů, podpora léčby žaludečních vředů, ke stimulaci imunitního systému, pro seniory a rekonvalescenty, u zhoršené kvalitě pokožky a srsti u dermatologických pacientů a muchařů.

Dávkování na 100 kg hmotnosti koně:
k prevenci: 20 - 30 g denně do krmné dávky
ke zlepšení kondice: 30 - 50 g denně do krmné dávky.

Doplňkové krmivo pro koně složení:
lněné výlisky získané z lisováním za studena semene Linum Usitatissimum Linaceae s čistotou 99,8 %. 
Velikost granulek 6 mm.

Analytické složky: protein 28,4 %,  vláknina 32,8 %,  tuk 8,3 %, fosfor 1,05 %, vápník 0,18 %, škrob 1,04 %.


Balení: 5 kg. Je zasíláno v obalu umožňující bezpečnou přepravu a doručení.

Kategorie: KŮŽE SRST A KOPYTA
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 18.1.2021
+ kvalitní, chutné
+ zdravý zdroj tuku, výlisky jsou asi nejlepší forma