Jitrocel kopinatý list 1 kg

Věrnostní sleva
jiitrocel list

Pro trávicí a dýchací obtíže, s ochranným účinkem na sliznice žaludku a dýchacích cest. Příznivě působí při nechutenství, podporuje trávicí procesy, tvorbu a sekreci žluče.

 

Můžeme doručit do:
21.5.2024
186 Kč / ks 6 Kč / 30 g
Skladem

Plantago lanceolata L. - Jitrocel kopinatÝ


vhodná bylina pro:

Dýchací obtíže: udržuje normální funkce dýchacího systému. Příznivě působí pří dýchacích obtížích, podpůrná terapie při onemocnění horních cest dýchacích a kašli se zvýšeným vykašlávání. Při doplňkové terapii s ochranným účinkem na sliznici dýchacích cest.

Trávicí obtíže: povzbuzuje trávicí činnost, zvyšuje sekreci žaludečních šťáv, podporuje tvorbu a vylučování žluče. Příznivě působí při nechutenství, podporuje trávení, působí proti nadýmání. Při doplňkové terapii žaludečních vředů s ochranným účinkem na sliznici žaludku.

Složení: Plantago lanceolata L folium - Jitrocel kopinatý list.

Jitrocel kopinatý se používá při kašli, katarech horních dýchacích a zánětlivých stavech dutiny ústní a hltanu. Zmírňuje dráždění ke kašli, podporuje vykašlávání a uvolňuje hleny. Je to dáno obsahem slizů, které mají ochranný účinek na sliznice a podporují ztekucení hlenu, mírní dráždění ke kašli. Změkčující sliz působí ochranně na zanícené sliznice hltanu a ústní dutiny.

Ochranné slizové látky spolu s pektiny protektivně působí i na sliznici žaludku a povzbudivě na tvorbu žaludečních šťáv. Vhodná součást při terapii žaludečních vředů a zhoršeného trávení. Ve střevním traktu se využívají protibakteriální účinky, které podmiňují podávání drogy při poruchách trávení spojené s dyspepsií.


Doporučené dávkování pro koně o hmotnosti 550 - 600 kg:
k prevenci: 50 g denně,
ke zlepšení kondice: 100 g denně.
Pro psa o hmotnosti 15 - 20 kg:
k prevenci: 8 g denně,
ke zlepšení kondice: 15 g denně.
Pro kočku 5 kg: 1/2 čajové lžičky denně.

Kategorie: BYLINKY pro psy a kočky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: