Dromy Selevine 600 g

Věrnostní sleva
selevine

Organická forma selenu pro účinnou ochranu před oxidativním stresem a degradaci svalové tkáně.

Můžeme doručit do:
20.6.2024
516 Kč / ks 17 Kč / 20 g
Skladem

Selevin je doplňkové krmivo pro všechny kategorie koní s organickou formou selenu Alltech Selplex.

Selen
je jedním z nejúčinnějších antioxidantů, je mimořádně účinný i proti superoxidantům. Je nepostradatelný pro tkáňové dýchání a součástí enzymu glutathionperoxidázy. Jeho funkcí je ochrana červených krvinek i hemoglobinu, před působením peroxidů které, souvisí s oxidačními radikály v krevní plazmě. Jedná se o účinnou ochranu před nekrózou jaterní i srdeční tkáně a svalovou dystrofií. Podobný účinek vykazuje i vitamin E. Bylo prokázáno, že tento vitamin zesiluje účinek selenu. Selen však nesnižuje nároky na přísun vitaminu E, ani jej v účincích nezastupuje. Biochemická aktivita a blízká vazba k vitaminu E vzájemně vytváří synergický efekt.

Vitamin E 
zabraňuje také tvorbě peroxidů mastných kyselin, zatím co selen se účastní jejich štěpení. Biochemické účinky této kombinace jsou velmi příznivé a vedou k podstatnému snížení koncentrace peroxidů ve všech tkáních. Sportovní koně jsou oxidačními radikály značně zatěžováni. Volné oxidační radikály se dostávají do organizmu z vnějšího prostředí, ale převážně vznikají při zcela fyziologických procesech např. intenzivní svalovou a dechovou prací. Vitamin E je pro ně tedy skutečně důležitý.

L - Lysin pro podporu pevnosti a pružnosti kolagenních vláken a cílenou ochranu svalové hmoty. Esenciální aminokyselina, nezbytná pro dostupnost bílkovin, zásadní pro budování, udržení a podporu vývoje hřbetní linie a svalové hmoty. Zlepšuje regeneraci po fyzické zátěži, i v rekonvalescenčním režimu, je nezbytná pro tvorbu, hormonů, enzymů a imunitních protilátek, pro koně ohrožené EHV-1.

Použití selenu v organické formě je z metabolického hlediska velice výhodné, neboť selen přirozeně nahrazuje atom síry v sirných aminokyselinách. Ukládá se ve svalech jako selenomethionin, kde je využíván podle metabolických potřeb.

Doplňkové krmivo pro koně složení v kg: maltodextrin, lysin, vitamin E - alfa-tokoferol acetát, organická forma selenu produkovaná Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060.

L- lysine 150 000 mg
Vitamin E 50 000 mg
Selen - organická forma 50 mg


Doporučené dávkování pro koně o hmotnosti 550 - 600 kg:
20 g denně zamíchat do krmné dávky.

Doplňkové krmivo bez dopingu, v souladu s pokyny FEI. Lze použít při soutěžích.
Balení:
600 g

Kategorie: SVALOVÝ APARÁT
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 7.8.2023
Zakoupila jsem pro velice vybiravou kobylu a svete div se, zere to uplne bez problemu👍Jineho selenu se ani nedotkla! Za nas velka spokojenost a mnozstvi selenu v jedne odmerce - denni davka. Doporucuji